Elektronikai műszerész szakma kimeneti követelményei.
TovábbBlog
Elektronika összefoglaló
Elektronika összefoglaló röviden és a lényeget kiemelve, részletes magyarázatok nélkül.
TovábbHangláda 1×12
A Celestion által tervezett 1×12-es hangláda tervei és méretei.
TovábbGitárláda hangszórók bekötése
Gitárládákhoz a hangszóró bekötése segédlet.
TovábbAkkumulátor gyártás
Akkumulátor gyártás rövid ismertetése laikusok számára
Tovább2X10W-os hangerősítő
TDA2005 IC-vel megépített hangerősítő
TovábbMágneskapcsoló öntartó kapcsolás
Mágneskapcsoló öntartó kapcsolása képekkel, bekötésekkel elmagyarázva.
TovábbEllenállás színkód
Alábbi táblázat és kalkulátor segítséget nyújt az ellenállás színkód alapján történő kiszámításában. Szín 1. sáv 1. sáv 1. sáv Szorzó Tűrés Fekete 0 0 0 1 – Barna 1 1 1 10 1% Piros 2 2 2 100 2% Narancs 3 3 3 1000 – Sárga 4 4 4 10 000 – Zöld 5 5 5 100 000 0.5% Kék 6 6 6 1 000 000 0.25% Lila 7 7 7 10 000 000 0.1% Szürke 8 8 8 – 0.05% Fehér 9 9 9 – – Arany – –…
TovábbÚtvilágítás
Átvett írás. A hétköznapi szóhasználatban elterjedt fogalom a „közvilágítás”. Ez alatt általában azokat a helyhez kötött (tehát nem a járműveken elhelyezett) világítási berendezéseket értjük, amely a közlekedésben résztvevők látását hivatottak segíteni, függetlenül attól, hogy a berendezés hol helyezkedik el (úton, parkolóban, hídon, aluljáróban, felüljárón, parkban, megállóban stb.) és a berendezésnek ki a tulajdonosa, kezelője (magánszemély, jogi személyiséggel rendelkező társaság, önkormányzat stb.). A műszaki és jogi szakemberek más- más szempontból közelítik meg a közvilágítás kérdését, ezért másképpen definiálják a fogalmat is. A témakört érintő szabványok is – amelyek az utóbbi években…
TovábbMűveleti erősítő
A műveleti erősítő az áramkörépítés egyik leggyakoribb alkatrésze. A műveleti erősítő működését leginkább a külső negatív visszacsatolás szabályozza. Ez úgy lehetséges, hogy nulla bemeneti és nulla kimeneti munkapontú egyenfeszültség erősítő. A feszültségerősítése és bemeneti ellenállása nagy, kimeneti ellenállása pedig kicsi. Korábban az ilyen erősítőket kizárólag matematikai műveletek megoldására használták, innen az elnevezésük. A műveleti erősítő bemeneti fokozata egy differenciálerősítő. Kis frekvencián az UKI kimeneti feszültség a bemenetek feszültségkülönbségével azonos fázisú. A p bemenetet fázist nem fordítónak nevezzük és az áramköri rajzokon + jellel jelöljük. Az n bemenetet fázisfordítónak hívjuk és…
Tovább